BOŽIĆNA AKCIJA - "Svim na zemlji mir, veselje..."

Humanitarna akcija „Svim na zemlji mir, veselje..“ već se nekoliko godina povodi u sklopu škole povodom predbožićnog raspoloženja. U akciji se prikupljaju stvari i pokloni kojima nastojimo razveseliti djecu različite dobi.

Božićno vrijeme je vrijeme darivanja koje je svima jako drago. Mi pokušavamo obradovati one koji nemaju nikoga svoga da im podmetne kakvu sitnu radost u njihovu čizmicu ili da im nešto od srca zamota u paketić koji će na Božić naći u toploj roditeljskoj kući pod obiteljskim borom. Naša odredišta su domovi za nezbrinutu djecu koja nemaju obitelji ili djecu bez odgovarajuće roditeljske skrbi. Djeca u tim domovima nemaju nikoga koga bi radovala njihova radost, nikoga tko bi tugovao zbog njihove tuge. Ipak, pod zajedničkim borom  svaki će naš paketić imati vrijednost i donijeti sreću i veselje u mala dječja srdašca. Velikodušnost učenika naše škole vidi se svake godine pod našim školskim borom ispod kojeg se skupi puno poklona, od onih velikih, srednjih, pa i onih malih od srca koji uspijevaju usrećiti osobu kojoj su namijenjeni. Ova akcija provodi se već četiri godine i svaki put je sve više i više sudionika koji odluče usrećiti svoje vršnjake u različitim domovima.

Dosad smo posjetili domove u Tuškancu, Nazorovoj, Zajezdi, Dječji dom sv. Josipa za napuštenu i bolesnu djecu u Hrvatskom Leskovcu te ustanovu za osobe se mentalnom retardacijom u Pustodolu.

Svi dojmovi i iskustva koja smo stekli i čuli u kontaktu s korisnicima spomenutih ustanova jako će nam dugo ostati u sjećanju jer takve događaje i situacije ne viđamo svaki dan te je to za sve nas jedno veliko novo iskustvo. Spremni smo i narednih godina pomagati djeci, ne samo u božićno vrijeme, već tijekom cijele godine kako bi se osjetilo zajedništvo i dobra volja.

Napisala: Mihaela Dumbović, 4.u, 09./10.